Jak na obsah

Typemill poskytuje snadné a intuitivní nástroje pro tvorbu a my tvrdě pracujeme na vytvoření dobré autorské zkušenosti. Pomocí interaktivní navigace můžete vytvářet stránky a strukturovat své webové stránky. Vizuální editor markdown vám pomůže vytvořit obsah v režimu wysiwyg. Lišta publikování vám dává plnou kontrolu nad stavem každé stránky. Podívejte se na následující video tutoriál, kde se dozvíte všechny podrobnosti.

youtube-video

Navigace

Pomocí navigace na levé straně můžete vytvářet, strukturovat a měnit pořadí všech stránek. Chcete-li svůj obsah strukturovat, můžete vytvořit nové složky a soubory pomocí tlačítka „přidat položku“. Chcete-li změnit pořadí stránek, jednoduše přetáhněte položku a pusťte ji, kam chcete. Pohrajte si s tím a všimnete si, že funguje velmi podobně jako systém složek a souborů vašeho notebooku. A ve skutečnosti je to přesně to, co Typemill dělá na pozadí: Ukládá váš obsah do souborů a složek na serveru.

Při pokusu o změnu pořadí prvků však existují určitá omezení. Nemůžete například přesunout celou složku do jiné složky, protože by se tím změnily všechny adresy URL stránek v této složce, což je noční můra pro čtenáře a vyhledávače.

Editor

Svůj obsah můžete vytvářet a formátovat pomocí syntaxe Markdown, která je podobná syntaxi značek na Wikipedii. Pokud nejste obeznámeni s Markdown, přečtěte si prosím krátký Markdown-tutorial v dokumentaci Typemill. Markdown se můžete naučit za méně než 10 minut a neexistuje jednodušší a rychlejší způsob formátování vaší webové stránky. Budete to milovat!

Typemill nabízí dva režimy úprav: režim raw a vizuální režim. Mezi režimy můžete přepínat na panelu publikování v dolní části každé stránky. Raw režim je nejrobustnější způsob, jak vytvořit svůj obsah, protože zapisujete raw markdown do jednoduché textové oblasti. Vizuální režim využívá bloky a okamžitě převádí každý blok obsahu na náhled HTML. To znamená, že můžete přímo vidět a zkontrolovat naformátovaný výsledek.

Ve výchozím nastavení bude Typemill používat vizuální režim.

  • Výchozí režim můžete změnit v nastavení systému.
  • Každé tlačítko formátování můžete také zapnout a vypnout v nastavení systému.

Publikační lišta

Publikační lišta Typemill je docela intuitivní a drží se ve spodní části obrazovky, takže máte vždy plnou kontrolu nad stavem každé stránky. Jednoduše si s tím pohrajte a rychle pochopíte, jak to funguje. Ve zkratce:

  • Zelené tlačítko "online" znamená, že vaše stránka je publikována a viditelná pro vaše čtenáře.
  • Publikování stránky můžete zrušit kliknutím na zelené tlačítko „online“. Tlačítko zešedne s popiskem „offline“ a stránka již nebude pro vaše čtenáře viditelná.
  • Pomocí zeleného tlačítka "Publikovat" můžete buď publikovat stránku, která je offline, nebo můžete na své stránce publikovat nějaké nepublikované změny.
  • Tlačítko publikovat je šedé a neaktivní, pokud je stránka online a nejsou tam žádné nepublikované změny.
  • Všechna tlačítka se budou měnit v reálném čase, takže vždy přesně vidíte, co se děje.
  • Aby byl zajištěn snadný přehled o stavu celého webu, Typemill označuje všechny stránky v navigaci na levé straně jako publikované (zelená), změněné (oranžové) a nepublikované (červená).

Práce s koncepty

Zkoušeli jste někdy revidovat publikovaný článek ve WordPressu? Ano, funguje to, ale pokud kliknete na „uložit“, všechny vaše změny jsou přímo živé. Typemill je zde mnohem flexibilnější a umožňuje vám ponechat původní verzi živou, zatímco pracujete na návrhu na pozadí. Typemill to řeší takto:

  • Ve vizuálním režimu: Typemill automaticky uloží vaše změny do nového konceptu, jakmile uložíte jakýkoli blok obsahu.
  • V raw režimu: Chcete-li uložit změny do nového konceptu, jednoduše klikněte na tlačítko „uložit koncept“ v ovladači publikování.
  • Na konceptu můžete pracovat, jak dlouho chcete, aniž byste museli měnit živou verzi. Vaše změny se projeví kliknutím na tlačítko „publikovat“.
  • Ve vizuálním režimu můžete také použít tlačítko zahodit a vrátit se k publikované verzi.

CC-BY by Unknown, 2024. All Rights Reserved. Built with Typemill.