Regulátor Bel

Regulátor MR4316AC NG optimalizuje přizpůsobení odporu topné spirály kotle a fotovoltaických panelů tak, aby energie získaná z panelů byl co největší. Zapojuje se mezi solární panel a topnou spirálu kotle. Je určen k montáži na zeď.

Výstupní napětí na výstupu je střídavé, takže regulátor může být použit běžným kotlem s horní spirálou pro střídavé napětí. Vstupní napětí může být od 60 do 430 V. Na výstup lze připojit spotřebič pouze s čistě odporovým charakterem (kotel bez elektroniky, podlahové topení, přímotop bez ventilátoru, infrazářič apod.) s příkonem do 2500 W (s aktivním chlazením do 4000 W).

Regulátor při napájení kotle používá novou metodu aktivního vyhledávání optimálního pracovního bodu (MPPS – Maximum Power Point Searching). Tato metoda MPPT případu ztráty výkonu oproti metodě nemají , že fotovoltaické panely nemají stejné vlastnosti jmenovitý výkon, mění se jejich tep -svícení nebo nejsou odpovídající. K indikaci napájení a aktuálního výkonu slouží 6 LED diod na předním panelu.

Regulátor má druhý DC výstup, který je automaticky přesměrována energie (bez jiného zásahu) z panelů v případě, že je spotřebič na AC výstup odpojený.

Funkce regulátoru

Regulátor může pracovat ve čtyřech režimech činnosti, které jsou popsány v dalším textu. Pomocí tlačítka na sestup regulátoru lze do paměti procesoru uložit osm parametrů:

  • režim činnosti,
  • perioda testování panelu,
  • perioda testování připojení spotřebičů na výstupu,
  • maximální výstupní napětí,
  • jmenovitý příkon zátěže,
  • objem o vody,
  • minimální požadovaná teplota vody,
  • povolená minimální napětí panelů.

K regulaci lze připojit až dvě digitální teplotní čidla DS18B20 a měřit např. teplota vody v kotli.

Regulátor využívá pulzně šířkovou modulaci, při které se od horní spirály mohou ozývat slabé bzučení, které by mohlo narušit klid v prostorách, ve kterých je umístěn.

Optimální napájení regulátoru

Napětí panelů nesmí být ani příliš nízké ani příliš vysoké. Při nízkém napětí nebude možný výkon panelů do zátěže protlačit, příliš vysoké napětí nutí pracovat regulátor v nevýhodné pozici nebo by mohlo dokonce poškodit. Optimální napájecí napětí má být v rozmezí 100 až 115 % jmenovitého napětí zátěže (to je obvykle 230 V).

Napájecí napětí se vypočítá jako součin počtu panelů v sérii a jejich napětí v pracovním bodě (nižší hodnota napětí v dokumentaci k panelům). Optimální špičkový výkon panelů (opět viz dokumentace k panelům) by měl být v rozmezí 100 až 125 % příkonu zátěže. Dodržením těchto podmínek získáte nejvýhodnější poměr mezi náklady a získáním energií.

Pokud používáte spotřebič pro vyšší napětí než 230 V, může být napájecí napětí i vyšší (stále platí, aby napájecí napětí bylo 100 až 115 % jmenovitého napětí zátěže). Ale iv případě může být maximální počet panelů v tomto sérii jen takový, aby jejich napětí bez zatížení nikdy nepře- sáhlo 430 V. Kontrola je snadná. V dokumentaci k panelům naleznete napětí naprázdno (je to nejvyšší udávaná hodnota), to vynásobíte koeficientem 1,15, tím vypočítáte napětí panelů při venkovní teplotě -25 st. C. Výsledné napětí vynásobíte počet panelů v sérii. Vypočítané napětí musí být vždy nižší než 430 V! Pokud není, je nutné snížit počet panelů!

Montáž a připojení

Regulátor se montuje do rozvaděče širší stranou vodorovně. Desku s indikátorem umístěte na panel zelenou LED nahoru nebo vpravo. V okolí regulátoru nesmí být blízko žádné hořlavé předměty. Pod i nad regulátorem musí být volný prostor nejméně 100 mm, aby byla zajištěna dobrá chlazení regulátoru. Vstupní i výstupní vodiče mohou být o průřezu až 2,5 mm^2 a musí být zajištěny proti vytržení ze svorkovnice. Regulátor a indikátor výkonu se propojují plochým kabelem. Při montáži dbejte na to, aby se kabel nedotýkal chladičů. Je-li kabel připojen správně, svítí při zapnutí napájení zelené LED diody.

Vstupy a výstupy

Připojení fotovoltaických panelů: panely se připojují na svorky PANELY VSTUP + a - . Připojení spotřebiče: spotřebič se připojuje na svorky AC VÝSTUP 1 a 2 . Připojení vedlejšího spotřebiče: spotřebič se připojuje na svorky DC VÝSTUP + a - .

Připojení externích teplotních čidel a jejich funkce

Externí teplotní čidla (jedno nebo dvě) DS18B20 se připojují na svorku +5V (červený), TS (žlutý) a GND (černý) v horní části desky. Teplotní čidla lze objednat jako zvláštní příslušenství). Teplotní čidla při překročení 80 ºC zablokují výstupní napětí na AC výstup. V režimu 4 se údaj o situaci používá k pravidelnému opakovanému výpočtu energie, kterou je ještě nutné dodat do kotle do konce dne. Regulátor tak může lépe reagovat na aktuální spotřebu vody a šetřit energii, odebíranou ze sítě.

Připojení externího ventilátoru a jeho funkce

Externí ventilátory se připojují na dvojici kolíčků V+ (plus) a V- (mínus). Ventilátory musí být na 12 V a celkový příkon nesmí být vyšší než 1 W. Ventilátory s potřebným držákem lze objednat jako zvláštní příslušenství. Ventilátory jsou sepnuty, překročí-li teplota chladičů 50 ºC a vypnuty, spustí-li teplota pod 40 ºC.

Připojení indikátoru výkonu a stavu regulátoru

Deska indikátoru se k plochému regulátoru připojuje pomocí propojovacího kabelu, který se nasadí na sedm kolíkových konektorů na obou deskách.

Indikace výkonu

Regulátor má celkem šest indikačních LED. První (zelená) připojení připojeního napětí. Dalších pět (bílých) aktuální výkon, který je vztažen k maximálnímu možnému příhodu připojeného zařízení při maximálním výstupním napětí.

Je-li např. jmenovitý příkon připojen spotřebiče 1000 W a svítí-li trvale diody 20 % LED 40 %, výkon je 400 W Aby bylo rozlišení výkonu vyššího a posledního svítící LED dioda výkon s rozlišením 5 %. Rozsvíte LED se krátce, LED se krátce, výkon-li výkon +5 %, bliká-li 11:1, výkon +10 %, LED zhasná-li krátce, výkon +1 %. Indikovaný výkon se aktualizuje jednou za sekundu.

Příklad: výkon 50 % je indikován trvale svítícími diodami 20 % a 40 % a blikající (1 :1) LED diodou 60 %.

Pozn.: rozsah indikace výkonu je ovlivňovánm. maximálním výstupním napětím Pokud je pracovní napětí panelů nižší, než je pracovní (jmenovité) napětí spotřebiče, je možné nastavit maximální výstupní napětí podle jmenovitého spotřebiče, ale podle pracovního napětí panelů. Rozšíří se tím jemnost indikace výkonu.

Příklad: je-li pracovní napětí panelů při maximálním výkonu jen např. 120 V a pracovní napětí spotřebiče je 230 V, tak by při nastavení výstupního napětí mohl indikátor ukazovat v rozsahu pouze od 0 do 30 % jmenovitého výkonu spotřebiče . Bude-li při stejné konfiguraci panelů a spotřebičů nastaveno maximální výstupní napětí na 120 V, bude ukazovat v rozsahu 0 až 100 %, ale jmenovitého výkonu panelů .

Další stavy indikátoru výkonu

Indikátor výkonu může indikovat i jiné stavy než jen aktuální výkon. Pokud blikají LED diody postupně jedna po druhé, tak je zapnutý DC výstup (pouze v režimu 1 nebo 2), případně v režimu 4 je kotel napájen ze sítě.

Pokud blikají všechny LED diody najednou, tak došlo k chybě (poruše) na můstku, který vyrábí střídavé napětí nebo porucha čidla, měřícího teploty chladičů, a regulace byla zablokována. Chyba se při každém testu panelů vynuluje, ale pokud se při testu LED diody opět rozblikají všechny najednou, takže je porucha trvalá a regulátor musí být odeslán ke kontrole výrobců. Všechny LED diody na indikátoru se rozsvítí na 10 s po připojení regulátoru na napájecí napětí.

Ochrana

Teplotní ochrana hlídá teplotu chladiče. Pokud je překročena maximální teplota, tak regulátor omezuje výstupní výkon. Po poklesu teploty regulátor obnoví normální činnost. Na desku regulátoru jsou i základní přepěťové ochrany, které blokují přepětí na vstupu a chrání spínací tranzistory před napěťovými špičkami. V případě nebezpečí úderu blesku do soustavy fotovoltaických panelů musí být vstupní přívody ještě chráněny před přepětím správně dimenzovanou přepě- ťovou ochranou.

Režimy činnosti a doporučená schémata zapojení:

První režim činnosti

prioritní spotřebič na AC výstupu, podružný je další spotřebič na DC výstupu. Jakmile se spotřebič odpojí, tak regulátor přesměruje energii panelů na DC výstup, kde je možné ji využít k napájení dalšího spotřebiče (další MPPS regulátor, měnič nebo nabíječ). Regulátor po nastavené době zkontroluje, zda se spotřebič opět nepři- pojil. Pokud ano, tak ho začne napájet a spotřebič na DC výstupu odpojí.

Druhý režim činnosti

Prioritní spotřebič na DC výstupu, podružný je spotřebič na AC výstupu. V druhém režimu je prioritní napájení spotřebiče (měnič nebo nabíječ) na DC výstupu. Jakmile se tento spotřebič odpojí, tak regulátor přesměruje napětí panelů na AC výstup, na kterém je připojen další spotřebič. Regulátor po nastavené době zkontroluje, zda se spotřebič na DC výstupu opět nepřipojil. Pokud ano, tak ho začne napájet a spotřebič na AC výstupu odpojí.

Třetí režim činnosti

Dva spotřebiče na AC výstupu, které si regulátor přepíná externím relé (pomocí DC výstupu). Ve třetím režimu mohou být napájeny dva spotřebiče na AC výstupu. Hned se první spotřebič odpojí, tak regulátor sepne DC výstup. Externí relé, které je připojeno na tomto výstupu, odpojím od AC výstupu první spotřebič a připojí druhý. Regulátor po zvolené době vypne napětí na DC výstup, tím odpadne relé a k AC výstupu se opět připojím první spotřebič a regulátor zkontroluje, zda se první spotřebič opět nepřipojil. Pokud ne, regulátor sepne DC výstup a pokračuje regulace s druhým spotřebičem.

Pozn.: na DC výstup obvykle není možné připojit cívku relé přímo, protože napětí panelů může kolísat v širokém rozmezí. Proto se na DC výstup připřipojte spínaný zdroj se širokým rozsahem vstupního napětí, který vyrobí napětí 24 V, kterým sepne běžné relé s cívkou na 24 V. Spínané zdroje mají obvykle maximální vstupní napětí 370 V DC, takže pokud bude napětí panelů vyšších než 370 V, je nutné do série se vstupem spínaného zdroje zapojit Zenerovu diodu, která snižuje napětí zdroje o napětí převyšující 370 V.

Čtvrtý režim činnosti

Boiler na AC výstupu, který regulátor přepíná externím přepínačem (pomocí DC vý- stupu) na síťové napětí 230 V, pokud není dost solární energie. Ve čtvrtém režimu je napájen jeden kotel. Regulátor při každém testu posoudí, zda energie dodávaná z panelů dostačuje k tomu, aby byla voda v kotli ohřáta do večera na zvolenou teplotu. Uživatel si nastavíme jmenovitý přídavek a objem kotle a minimálního světla vody. Ze zada- ných hodnot regulátoru vypočítává množství potřebné energie.

Po každém testu panelů se regulátor rozhodne, zda je nebo není naplnění úkolu dost solární energie, a pokud není, sepne DC výstup. Externí přespínač PN4316, který je se spínaným zdrojem na DC výstup, odpojí se spotřebič od AC výstupu regulátoru a po krátké bezpečnostní prodlevě ho připojí na síťové napětí 230 V.

Při vypínání přepínače postupuje opačně, nejprve odpojí síťové napětí od kotle a po krátkém prodlevě k němu připojí AC regulátoru. Cílem je, aby večer byla voda ohřátá na minimální zvolenou teplotu i ve dnech, kdy je solární energie málo. Pokud je z kotle v průběhu dne odebírána teplá voda, regulátor to nemá žádnou možnost zjistit, takže je na uživatele, aby nastavil objem kotle na takovou hodnotu, která by pokryla i objem vody odebrané v průběhu dne.

Pozn. 1: Boiler se připojuje i na 230 V, takže musí být jištěn jističem s odpovídajícím proudem!

Pozn. 2: Na DC výstup není možné připojit externí přepínač PN4316 přímo, protože napětí panelů může kolísat v širokém rozmezí. Proto se na DC výstup připojí spínaný zdroj s širokým rozsahem vstupního napětí, který vyrobí napětí 24 V, kterým se napájí externí přepínač. Spínané zdroje mají obvykle maximální vstupní napětí 370 V DC, takže pokud bude napětí panelů vyšší než 370 V, je nutné do série se vstupem spínaného zdroje zapojit Zenerovu diodu, která napájecí napětí zdroje o napětí pře- vyšující 370 V.

Nastavování

K nastavování některých parametrů regulace je na sestupu uprostřed mezi chladiči tlačítka a LED diody. Tlačítkem se volí a potvrzuje nastavovaný parametr a nastavuje a ukládá jeho velikost do paměti. LED dioda potvrzuje kroky nastavování.

Každé nastavovací má dvě fáze, každá je zakončena dlouhým použitím. V první fázi se volí druh nastavovaného parametru a v druhé fázi jeho hodnota.

Nejprve stisknete tlačítko krátce (< 2 s) tolikrát, podle toho, jaký parametr chcete nastavit (0x tj. ani jednou ) až 12x, viz. Nastavované parametry). Každá blikající LED dioda potvrdí krátkým stisknutím.

Pak dlouhým( >2 s) vybrat výběr zvoleného parametru potvrdíte. LED dioda potvrdí volbu parametru dlouhým bliknutím. Pak stisknete tlačítko krátce tolikrát, jak velká má být nastavovaného parametru (viz. Nastavované parametry). Každé bliknutí potvrdí LED diodu krátkým stisknutím.

Pak dlouhým (> 2 s) parametru dodatečně provedete nově nastavenou hodnotu do paměti. LED dioda potvrzuje uložení hodnoty do paměti pěti krátkými bliknutími. Pak se nastavování vrátí do výchozí polohy a lze nastavit další parametry.

Tovární nastavení regulátoru

režim: 1, perioda testování panelu: 5 minut, perioda testování termostatu: 30 minut, maximální výstupní napětí: 230 V, příkon spotřebiče č. 1: 2000 W, příkon spotřebiče č. 2: 2000 W, denní spotřeba vody: 150 litrů, minimální teplota vody: 40 oC, minimální napětí panelů: 60 V.

Nastavené parametry

Nastavení režimu činnosti: prioritní spotřebič na AC výstup, prioritní spotřebič na DC výstup, přepínání dvou spotřebičů na AC, napájení kotle z výstupu panelů nebo ze sítě

0x krátce, 1x dlouze

  • 0x krátce, je-li výstup prioritní spotřebič na AC,
  • 1x krátce, je-li prioritní spotřebič na DC výstup,
  • 2x krátce, jsou-li na AC výstup dva spotřebiče přepínané externí relé pomocí napětí na DC výstup
  • 3x krátce, je-li na AC výstup kotle, který může být napájen energií z panelů nebo ze sítě přepínané externím přepínačem pomocí napětí na DC výstupu

1x dlouze

Nastavování periody testu panelu: 15 s nebo 1 až 8 minut, krok 1 minuta

15 s 1x krátce, 1x dlouze

1 až 8 minut 0 až 8x krátce 1x dlouze

Nastavování periody testu termostatu: 3 minuty nebo 10 až 120 minut

10 minut 2x krátce, 1x dlouze 3 minuty nebo 10 až 120 minut 0 až 12x krátce (doba) a 1x dlouze

Nastavování maximálního výstupního napětí: 10 až 320 V

10 V 3x krátce, 1x dlouze

od 10 do 320 V 1 až 32x krátce (napětí ) a 1x dlouze

Nastavování příkonu spotřebiče 1: 100 W až 4800 W (pouze pro režim 3 nebo 4)

100 W 4x krátce, 1x dlouze, potom 1 až 48x krátce (příkon od 100 W do 4800 W) a 1x dlouze

Nastavování denní spotřeby teplé vody: 0 až 2500 litrů krok 10 litrů (pouze pro režim 4)

5x krátce, 1x dlouze, potom 1 až 250x krátce (objem od 10 do 2500 litrů) a 1x dlouze

Nastavování minimální teploty vody: 30 až 80 oC, krok 1 oC (pouze pro režim 4)

6x krátce, 1x dlouze, potom 0 až 50x krátce (teplota od 30 do 80 oC) a 1x dlouze

Nastavování příkonu spotřebiče 100 W až 4800 W, krok 100 W (pouze pro režim 3)

7x krátce, 1x dlouze, potom 1 až 48x krátce (příkon od 100 W do 4800 W) a 1x dlouze

Nastavování minimálního dovoleného napětí panelů: 60 až 250 V, krok 10 V

8x krátce, 1x dlouze, potom 0 až 19x krátce (napětí 60 až 250 V) 1x dlouze

A) přepnutí do testovacího režimu pro kontrolu činnosti můstku: 10x krátce, 1x dlouze. Pak se na AC výstupu objeví trvale střídavé napětí se střídou 2 %. Krátkými stisky tlačítka lze zvýšit střídu výstupního napětí s krokem 2 %. DC výstup bude periodicky zapínán a vypínán. Pokud bude napájecí napětí vyšší než 60 V, tak budou ve stejném rytmu i rozsvíceny všechny bílé LED diody na indikátoru výkonu najednou. Pokud bude napájecí napětí nižší než 60 V, budou také blikat všechny bílé LED diody, ale rychleji. Testovací režim se zruší dlouhým stiskem tlačítka.

B) přepnutí do testovacího režimu pro kontrolu teplotního čidla při zvoleném střídě výstupního napětí: 11x krátce, 1x dlouze. Pak se na AC výstupu objeví trvale střídavé napětí se střídou 2 %. Krátkými stisky tlačítka lze zvýšit střídu výstupního napětí s krokem 2 %. Indikátor bude výkonu indikovat teplotu měřenou připojeným teplotním čidlem od 0 do 100 C (indikace je stejná jako indikace výkonu od 0 do 100 %). Testovací režim se zruší dlouhým stisknutím tlačítka.

C) aktivace indikace nastavení regulátoru: 12x krátce, 1x dlouze. Po dlouhém kroku je regulátor připraven signalizovat aktuální nastavení. Signalizace se spustí dalším dlouhým stiskem. Po spuštění bude LED dioda 100 % signalizo- vat počtu bliknutí číslo parametru 1 až 9 (viz odstavec Nastavené parametry) a poté LED dioda 0 % bude signalizovat počet bliknutí hodnoty tohoto parametru v paměti regulátoru. 1) režim činnosti : počet bliknutí = číslo režimu, 2) perioda testu panelů: 1 bliknutí = 1 minuta, 3) perioda testu termostatu: 1 bliknutí = 10 minut, 4) maximální výstupní napětí: 1 bliknutí = 10 V, 5 ) příkon spotře- biče 1: 1 bliknutí = 100 W, 6) spotřeba vody: 1 bliknutí = 10 l, 7) minimální teplota vody: 1 bliknutí = 1 C, 8) příkon spotřebiče 2: 1 bliknutí = 100 W, 9) minimální napětí panelu : 1 bliknutí = 10 V.

Další funkce LED diody na desce

LED dioda na desku regulátoru slouží k indikaci verze firmware, nahrané v paměti mikroprocesoru. Po připojení regulátoru na napájení LED blikne tolikrát, jaké je číslo verze firmware. To umožní snadno zjistit verzi firmwaru, což je potřebné pro zodpovězení případných otázek, týkajících se regulátorů nebo hlášení jeho nestandardního chování.

Reset do továrního nastavení

Pokud chcete vrátit regulátor do továrního nastavení, tak stiskněte nastavovací tlačítko, zapněte tlačítko napájecí a držte tlačítko stisknuté, dokud nezhasnou všechny bílé LED. Pak tlačítko uvolněte. Všechny bílé LED 5x zablikají a regulátor se vrátil do továrního nastavení.

Základní technické údaje

  • Napájecí napětí: minimálně od 60 do maximálně 430 V
  • Optimální napětí napětí: 100 až 115 % jmenovitého napětí připojeného spotřebiče
  • Vstupní proud: maximálně 16 A
  • Maximální příkon zátěže: 2500 W, s chlazením ventilátorem až 4000 W
  • Výstupy: AC (pouze odporový spotřebič, reguluje přizpůsobení k panelům) DC (měnič, nabíječ ..., pouze přenáší vstupní napětí na výstup)
  • Minimální dovolená napětí panelů: nastavitelné od 60 do 250 V
  • Maximální výstupní napětí AC: nastavitelné od 10 do 320 V (nepřekročitelné maximum)
  • Výstupní kmitočet AC: 121 Hz
  • Výstupní napětí DC: od 60 do 430 V (stejné jako aktuální vstupní napětí)
  • Max. kapacita na DC výstupu: 2000 μF při 160 V, 1000 μF při 300 V, 500 μF při 430 V
  • Perioda testování panelu: nastavitelná od 15 s do 8 minut
  • Perioda testování termostatu: nastavitelná od 3 minut do 120 minut
  • Indikátor výkonu: pět bílých LED, rozsah od 0 do 100 %
  • Stupeň krytí: IP00
  • Rozsah pracovních teplot: od -20 ºC do +35 ºC
  • Okolní vlhkost: od 10 do 90 % RH (bez kondenzace)
  • Rozměry: 180 x 120 x 45 mm
  • Montáž: do rozvaděče pomocí sloupků M3 ve svislé poloze, pod i nad 100 mm volný prostor
  • Průřez přívodních vodičů: od 1,5 do 2 ,5 mm^2

Poznámky, rady, zkušenosti

Přívody, od solárních panelů by měly být vedeny proti přepětí přepěťové ochrany, vznikající při atmosférických (blesku), jinak při velkém přepětí hrozí poškození polovodičových součástek regulátoru. Také je vhodné na vstup regulátoru připojit odpojovače, kterými lze bezpečně odpojit fotovoltaické panely při údržbě regulátoru. Tyto prvky nejsou pro činnost nezbytně nutné, ale nastavte bezpečnost. Pozor! Maximální napájecí napětí překročit 430 V, tímto napětím je limitován i počet panelů, které lze zapojit do série (počet panelů = 430 V / maximální napětí panelu naprázdno při nejnižší

Provozní teplota. Tuto hodnotu v dokumentaci k panelům. Regulátor hlídá, aby se na připojený spotřebič nedostal vyšší napětí než maximální výstupní napětí, i kdyby solární panely mohly poskytnout vyšší napětí nebo výkon. Pokud napětí panelů klesne pod nastavenou minimální hodnotu, je regulace na AC výstupu na 30 s zablokována a DC výstup vypnut, aby se napětí panelů udrželo nad touto minimální hodnotou. Minimální napětí panelů se obvykle nastavuje na asi 60 % pracovního napětí. Pokud můžete použít jen malý počet panelů nebo naopak chcete využít plný napěťový rozsah regulace, musíte si nechat vyrobit spirálu na míru tak, aby její jmenovité napětí odpovídalo napětí panelů v optimálním pracovním bodě. Pokud použijete standardní spirálu na 230 V, mělo by se použít napětí panelů v pracovním bodě pohybovat v rozmezí od 230 do 265 V.

Napětí na AC výstup je střídavé obdélníkového tvaru. Na AC výstup je zakázáno připojit jinou než odporovou zátěž. Na DC výstup smí být připojena zátěž (měnič, nabíječ) se vstupní kapacitou menší než dovolená, jinak hrozí poškození spínacího tranzistoru. Na DC výstupu je buď napětí panelů nebo nic. Tento výstup napětí panelů nijak nereguluje. Měnič na DC výstupu musí začít odebírat nejpozději do 2 minut od zapnutí DC výstupu napětí a jeho odběr musí způsobit pokles panelů alespoň o 2 %, aby to regulátor považoval za to, že je měnič připojený. Na DC výstup smí být připojena pouze zátěž v době, kdy je regulátor nebo DC výstup vypnutý, nikdy není, pokud je zapnutý!

Test teplotního čidla má za úkol zjistit, zda není komunikace teplotního čidla s regulátorem rušena regulační napětí. Pokud by měřená teplota kolísala, bylo by nutné přívod k teplotnímu čidlu udělat krouceným nebo stíněným kablíkem. Regulátor nezakrývejte, aby se stačil dostatečně chladit. Pravidelně odstraňujte prach, který se dostane dovnitř regulátoru (nejprve připojte solární panely). Nastavování regulátoru provádějte při napájení malým napětím (např. 60 V), nebo použijte dodatečnou izolaci při dotyku tlačítka, protože není izolováno od napětí solárních panelů.

Nastavování příkonu kotle, objemu kotle a minimální teploty vody je pouze nutné pro provoz v režimu 4, v ostatních režimech nemají tyto parametry žádný vliv.

CC-BY by Unknown, 2024. All Rights Reserved. Built with Typemill.